Ako pijavice pôsobia

Domov

Kontakt

Terapia

Predaj

Kurzy

Najčastejšie otázky

Galéria

Hirudo medicinalis

Pijavica lekárska

Najčastejšie otázky

Je to bolestivé?

Na začiatku to jemne pocítite, avšak po chvíľočke už necítite nič. Dalo by sa to prirovnať k pichnutiu pri elektroliečbe.

Koľko pijavíc a ako často sa majú prikladať?

Toto je veľmi špecifické pri každej diagnóze to môže byť rôzne, preto sa počet stanovuje už pri konkrétnom probléme. Avšak dokopy na celú kúru môžete rátať s cca 26 ks pijavičiek.

Prikladajú sa pijavice na presne stanovené miesta?

Áno tieto miesta vám presne ukáže hirudoterapeut, prípadne vás naučí ako si ich aplikovať doma.

Je na Slovensku biofarma na Pijavice lekárske?

Na Slovensku ani v Čechách žiadna biofarma na pijavice nie je! Boifarma na Hirudo medicinalis musí mať všetky potrebné certifikáty od krvi čím sa kŕmia, až po povolenie na použitie z konkrétneho chovu na ľuďoch, či predaj. Ak vám niekto tvrdí, že má farmu tak stačí, keď sa pôjdete na tú farmu pozrieť a vyžiadate si prehliadnuť celý chod, nie len pijavice vo veľkých nádobách a prázdne kokony. Na Slovensku oficiálna biofarma nieje.

Môžem si odchytiť pijavicu aj z voľnej prírody?

V žiadnom prípade nie!  Za prvé Hirudo Medicinalis sú zákonom chránené a v prírode sa už takmer nevyskytujú a za druhé pijavicami z voľnej prírody by ste si mohli viac ublížiť ako pomôcť, kvôli možnej nákaze.

Keď ju raz použijem môžem ju použiť znova?

Sám na sebe áno. V žiadnom prípade nie však na inom človeku! Pijavičku na sebe môžete použiť znovu o cca tri mesiace, keď už znova má dostatočné množstvo bioaktívnych  látok v slinných vačkoch.

Sú pijavice vhodné aj pre domácich miláčikov?

Áno s obľubou sa používajú pri rôznych diagnózach u koní, psíkov a mačiek.

Je nutná voda z prameňa?

Vôbec nie. Ak máte z kohútika dobrú vodu, ktorú bez problémov vypijete a necítite tam chlór, tak táto je vhodná aj pre pijavičky. Stač ju nechať pár hodín odstáť. Avšak ak vo vašom regióne je veľmi zlá voda odporúčam použiť filter prípadne studňovú vodu.

Ako sa o pijavičky starať a čím ich kŕmiť?

Pijavičkám je nutné každých 3-5 dní meniť vodu a nič viac nepotrebujú.

Som zdravý má význam použitie pijavíc aj v takomto prípade?

Toto je veľmi dobrá otázka, pretože  pijavičky skutočne pôsobia na telo komplexne. Naštartuje sa lepšie fungovanie vnútorných orgánov a taktiež sa prečistia a posilnia  cievy čo je v dnešnej dobe skutočne veľmi prospešné.  Donedávna sme o srdcovej či mozgovej príhode počuli len v súvislosti so staršími ľuďmi, dnes je tomu už inak a infarkt dávno nie je výsadou starších ľudí. Preventívne prečistenie krvi, cievneho systému a celkové nabudenie organizmu vďaka bioaktívnemu komplexu látok je pre naše telo veľmi zdravé. Odporúčam dva krát do roka absolvovať HIRUDOKOMPEXOTERAPIU.

Je pravda že pijavice lekárske pomáhajú aj pri neschopnosti  dosiahnuť alebo udržať erekciu u mužov?

Áno je to pravda, pretože bioaktívne látky okrem iného rozširujú cievy, dochádza k lepšiemu prekrveniu oblasti panvy a lepšiemu zásobeniu kyslíkom, čím sa zlepšuje schopnosť dosiahnuť a udržať erekciu. Taktiež sa používajú aj pri neplodnosti u žien, z dôvodu nedostatočného prekrvenia malej panvy.

Katarína Legátová pijavicalekarska.eu@gmail.com 0903 511 581 ®2016 all rights reserved, designed and developed by Dávid Bartoš